Katram citam cilvēkam pasaulē ir blaugznas, taču bieži tā ir tikai vienreizēja epizode. Neatkarīgi no tā, blaugznu skartajiem matiem un galvas ādai ir nepieciešama pareiza kopšana. Diemžēl receptes nav, jo daudz kas ir atkarīgs no blaugznu veida. Apskatiet savus matus, lai atrastu risinājumu.
Jums jāatceras, ka katrai apgrūtinošai matu problēmai ir savs avots. Iemeslu var būt daudz, un mēs cenšamies atrast cēloni. Pievērsīsimies apzinātai matu kopšanai un sāksim nodrošināt matiem patiesi nepieciešamās lietas. Tad problēma pazudīs.
Es izklausīšos mazliet traki... visiem ir blaugznas. Vienkārši sakot, blaugznas ir vienādas ar atmirušo ādas šūnu lobīšanos galvas ādā.
Cilvēka galvas āda pastāvīgi atjaunojas, un blaugznu parādīšanās ir pilnīgi normāla parādība. Pēc dzīves cikla beigām (apmēram 28 dienas) vecās ādas šūnas ir mirušas un tiek aizstātas ar jaunām. Mēs atbrīvojamies no atmirušajām šūnām, tās nolobējot piem. mazgāšanas laikā. Problēma sākas, kad āda pārslās nost; ir redzamas baltas pārslas, kas nokrīt uz pleciem. Blaugznas parādās, kad šūnu dzīves cikls tiek samazināts līdz 7-15 dienām un atslāņošanās process notiek ātrāk.
Ir trīs galvenie blaugznu veidi:
Rauga sēne (Pityrosporum ovale vai Malassezia furfur) ir visizplatītākais pārmērīgas ādas lobīšanās cēlonis. Sēnīte dabiski sastopama ādā nelielos daudzumos. Tas sāk būt bīstams, kad tas vairojas labvēlīgos apstākļos, piem. taukaini mati. Tā vielmaiņas produkti kairina galvas ādu un traucē epidermas atjaunošanās procesu. Tāpēc reta matu mazgāšana var izraisīt apnicīgas blaugznas.
Tomēr sēnītes nav vienīgie blaugznu cēloņi. Mēs varam palutināt sevi ar pārmērīgu ādas lobīšanos. Mēs bieži neapzināmies, ka paši radām problēmu. Ātrāka un intensīvāka zvīņošanās var būt galvas ādas sausuma un kairinājuma rezultāts. Visbiežāk sastopamie blaugznu cēloņi ir:
Daži dermatologi saka, ka gēni var izraisīt arī blaugznas.
Ja jūs neārstējat blaugznas, tas kaitēs jūsu frizūrai. To bieži pavada matu izkrišana. Kāpēc tā? Matu dzīves cikls ir traucēts, un matu spuldzes ir vājākas. Līdz ar to jūs sākat plikties. Apspriežot blaugznu un matu izkrišanas problēmu, (diemžēl) man jāapliecina, ka traucētā ādas lobīšanās un galvas ādas taukainība var izraisīt pastiprinātu matu izkrišanu.
Ir daudz līdzekļu pret blaugznām, bet kā vienmēr – labāk novērst nekā ārstēt. Blaugznas ir atkārtots ādas stāvoklis, kas ir apgrūtinošs un ļoti grūti novēršams. Tāpēc, lai izvairītos no problēmas, jums rūpīgi jārūpējas par saviem matiem un galvas ādu. Profilakse ir galvenais.
Ja tomēr saskaraties ar blaugznu murgu, pievienojiet savai matu kopšanai līdzekļus pret blaugznām un atbrīvojieties no problēmas.
Pareizs pretblaugznu šampūns ir rīks, kas maina spēli šajā cīņā. Galvas ādas tīrīšana ar tradicionālajiem līdzekļiem var neizdoties, jo tie nesatur pretsēnīšu sastāvdaļas un nav paredzēti šai matu problēmai. Labam pretblaugznu šampūnam vajadzētu:
Vēl viens svarīgs padoms ir saistīts ar to, cik bieži mazgāt matus, ja jums ir blaugznas. Jums jāapzinās, ka pretblaugznu šampūns nebūs efektīvs, ja to nelietosiet regulāri. Tīrīšana ir vissvarīgākā, cīnoties ar blaugznām, tāpēc dariet to pēc iespējas biežāk. Matus ieteicams mazgāt katru dienu vai katru otro dienu. Tajā pašā laikā jums jābūt uzmanīgiem, lai nenoņemtu dabisko aizsargājošo lipīdu barjeru, kas var izraisīt ārkārtīgi sausu galvas ādu. Tā rezultātā ķermenis reaģētu, ražojot pārāk daudz sebuma. Ja cīnāties ar blaugznām, mazgājot matus, jāievēro divi noteikumi. Dariet to bieži un izmantojiet tikai maigus produktus. Lai nodrošinātu galvas ādas hidrolipīdu līdzsvaru, varat pārmaiņus lietot spēcīgu pretblaugznu šampūnu un maigu mitrinošu šampūnu.
Pareiza matu kopšana – tas ir labākais līdzeklis pret blaugznām. Tomēr, neskatoties uz lielajām pūlēm, problēmu nav iespējams novērst tikai dažu dienu laikā. Rauga uzbrukuma iekaisušajai galvas ādai ir jāpaspēj salabot un atjaunot pīlinga procesu normālā stāvoklī. Pacietība ir apsveicama.
Pareizs pretblaugznu šampūns ļauj novērst problēmu, taču tas ir lieliski, ja jūs kopjat galvas ādu un matus ar papildu metodēm. Pareiza barošana un mitrināšana ir ļoti svarīga. B grupas vitamīni, A un E vitamīni, minerālvielas (atrodas zivīs, sierā, Briseles kāpostos, riekstos, saulespuķu un ķirbju sēklās) sniedz daudz priekšrocību ādai un matiem. Tomēr visas uzturvielas darbojas labāk, ja tās piegādā ar kosmētiku (kondicionieris, maskas, eļļas). Tas ir daudz labāks risinājums, jo jūs strādājat tieši ar matiem un spuldzēm.
Mēs varam meklēt mājas līdzekļus pret blaugznām.
Komentāri: #0