Parasti mēs nedomājam par ūdens skaistuma priekšrocībām. Kā ir ar jums? Vai jūs zināt, kā ūdens ietekmē matus? Pārbaudiet, par ko esat parādā sīkajām ūdeņraža un skābekļa molekulām. Gudra matu mitrināšana ir vienkāršs veids, kā uzlabot to skaistumu.
Krasa ūdens līmeņa samazināšanās nozīmē skaistu izskatu. Ūdenim, kas mūs ieskauj, ir milzīga ietekme uz mūsu labo izskatu. Kā tas notiek? Zinot, kā ūdens ietekmē matus, ir būtiski izvairīties no vienas no izplatītākajām skaistuma problēmām - ļoti sausiem, bojātiem un trausliem matiem. Vai jūs zināt, cik liela nozīme matu kopšanā ir ūdenim? Atklājiet dažādas ūdens puses un uzziniet, kā to gudri izmantot!
Aptuveni 10 % matu veido ūdens, un šī līmeņa uzturēšana atmaksājas. Procentuālais daudzums šķiet neliels, taču ar to pietiek, lai saglabātu matu formu. Tas ir atbildīgs par starpšūnu saišu īpašībām, kas ir kā cements visai matu konstrukcijai. Šīs saites veido galvenokārt keramīdi, kas atgādina šķidros kristālus. Tie spēj absorbēt lielu daudzumu ūdens. Rezultātā mati ir elastīgi un elastīgi, bet kutikulas slānis pareizi pilda savu funkciju.
Pieci galvenie fakti par matiem un ūdeni:
Diemžēl jūras ūdens nav mūsu alu, tāpēc vasaras peldes jūrā mēdz slikti ietekmēt matu stāvokli. Jūras sāls, kas ir ūdens sastāvā, atstāj šķipsnas ļoti sausas un krasi paātrina ūdens zudumu. Labākais risinājums ir izvairīties no saskares ar jūras ūdeni, taču kaitīgumu var mazināt arī, pēc peldes izskalojot matus ar tīru ūdeni, lietojot aizsargājošu kosmētiku vai veicot matu eļļas procedūras.
Ūdens cietība ir tā īpašība, ko rada kalcija un magnija jonu klātbūtne. Tie veido kaļķakmeni, kas nosēžas, piemēram, tējkannā. Ļoti slikti, ka cietais ūdens slikti ietekmē arī matu sakārtojumu - tam ir lielāka virsmas spriegošana, tāpēc netīrumu noņemšana nav viegla, savukārt mazgāšanas laikā radušies elementi prasa spēcīgāku mazgāšanas līdzekļu lietošanu. Tas rada dehidratāciju un kairinājumus, līdz ar to - blaugznas vai matu izkrišanu. Ja izmantojat maigu šampūnu un cietu ūdeni, varat saskarties ar taukainiem matiem, jo tie būs noslogoti un pārklāti ar produktu nogulsnēm.
Ūdens trūkums matos var radīt neatgriezeniskas un paliekošas sekas - lūšanu, raupjumu, šķelšanos, sliktāku elastību, blāvu toni. Cieš arī galvas āda - tā tiek kairināta un pakļauta sausām blaugznām. Mums ir jānodrošina, lai vienmēr būtu pietiekams ūdens daudzums. Pārbaudiet, kādai jābūt sauso matu kopšanas rutīnai.
Pārmērīga ūdens iztvaikošana lielākoties rodas tāpēc, ka ir traucēta tauku dziedzeru darbība - izdalās pārāk maz sebuma, kas ir dabiskā aizsardzība pret mitruma zudumu. Tomēr ir daudz matu dehidratācijas cēloņu:
Vai jūs zināt, ka matus nevar mitrināt tikai ar ūdeni?
Ūdens ievadīšana matos, piemēram, mazgāšanas laikā, bez matu kopšanas līdzekļiem neko nedod. Ūdens iztvaiko tikpat ātri, cik ātri tas ir uzsūcies. Rezultāts? Vēl sausāki mati! Jums ir nepieciešami mitrinātāji un mīkstinošas vielas - ūdeni saistošas sastāvdaļas, kas uz matu virsmas veido necaurlaidīgu, okluzīvu slāni. To ir vērts atcerēties ikdienas matu kopšanas rutīnā. Tāpēc izmantojiet, piemēram, ūdens maisījumu ar papildu sastāvdaļām:
Parastā ūdens vietā varat izmēģināt arī citus ūdens veidus vai hidrosoļus. Tie daudz labāk attīra un mitrina, jo to sastāvā ir virkne papildu kondicionējošu sastāvdaļu. Lūk, labākie no tiem:
Ūdeņraža peroksīda matu skalošana ir DIY veids, kā iegūt gaišus matus. Kā balināt matus ar ūdeņraža peroksīdu? Tīmeklī ir daudz ceļvežu, bet, pirms pieņemt lēmumu, salīdzināsim plusus un mīnusus.
Ūdeņraža pārskābe ir patiešām efektīva matu balināšanas viela - vienkārši sajauciet to ar tīru ūdeni (attiecība 1:1) un regulāri izsmidziniet uz svaigi nomazgātiem matiem. Tomēr pat visskaistākais blondais tonis nav tā vērts, lai iegūtu blakusparādības. Vai ūdeņraža peroksīds bojā matus? Jā, rada. Tas padara matus ļoti sausus, izraisa šķelšanos, matu lūšanu un blāvu nokrāsu. Regulāri lietojot to, matiem var būt nepieciešama vairāku mēnešu atjaunošanas procedūra.
Lietus ūdens matu skalošanai ir vēl viena matu kopšanas tendence, kuru nevar izlaist, runājot par ūdens nozīmi šķipsnām. Šī metode ir pazīstama jau izsenis, un šobrīd tā atgriežas. Mēs parasti izvairāmies pakļaut matus lietus iedarbībai, jo pēc šāda piedzīvojuma mums paliek bīstami sprogojoši un sapinušies mati.
Tiek uzskatīts, ka lietus ūdenim ir pozitīva ietekme uz matiem, tāpēc dažas sievietes speciāli vāc lietus ūdeni, lai to izmantotu matu kopšanas rutīnā. Piemēram, matu mazgāšanai, šķipsnu skalošanai vai izsmidzināšanai. Rezultātā matu šķipsnas ir mīkstas, gludas un vieglāk veidojamas. Diemžēl lietus ūdenim ir arī slikta ietekme uz matiem - apgrūtinoša ķemmēšanas rutīna, sapīšanās, raksturīgs aromāts, kas saglabājas uz matiem. Mūsdienās ir grūti dabūt kvalitatīvu lietus ūdeni. Parasti tas uzkrāj visdažādākos toksīnus un piesārņojumu, kas nonāk tieši uz mūsu matu sīpoliem.
Komentāri: #0