Jums ir nepieciešama matu maska, bet jums nav laika iepirkties? Risinājums ir jūsu virtuvē. Tā ir īsta skaistumkopšanas laboratorija, vai jūs to zinājāt? Izmantojot medu, olas dzeltenumu vai alveju, jūs varat iegūt ārkārtīgi efektīvu, uzturvielām bagātu, matus atjaunojošu procedūru. Kas ir mājās gatavotas matu maskas? Vai tie ir labāki par aptieku produktiem? Kā sagatavot labu DIY matu masku, izmantojot pārtikas sastāvdaļas?
Dabīgās matu maskas nesatur sintētikas vielas, taču tās ir piepildītas ar dabīgām aktīvām vielām, kas atdzīvina matus. Pašdarinātas maskas ir pilnīgi dabīgas, savukārt gatavie produkti satur spirtus, stabilizatorus un emulgatorus, kas nedaudz pagarina kosmētikas noturību. Gatavās maskas parasti var uzglabāt apmēram trīs mēnešus kopš atvēršanas. Diemžēl tie parasti nav piemēroti lietošanai uz galvas ādas.
Pagatavotām maskām ir daudz īsāks glabāšanas laiks — tās jāizlieto uzreiz. Nākamreiz vienkārši ķerieties pie svaigām sastāvdaļām no savas virtuves un pagatavojiet jaunu masku. Pašdarinātas matu maskas sniedz priekšrocības gan matiem, gan galvas ādai. Tā kā tās var uzklāt uz galvas ādas, efekts tiek pastiprināts.
Mājās pagatavota maska ir daudz atšķirīgāka. Pats galvenais, jūs kontrolējat ražošanas procesu, lai jūs precīzi zinātu, kādas sastāvdaļas un kvalitāti tas saturēs.
Otrkārt, mājas matu masku var ideāli pielāgot matu tipam un stāvoklim. Jūs neriskējat ar situāciju, kad iegādājaties lielu maskas burku, kas izrādās neveiksmīga jūsu matu tipam un tikai savāc putekļus vannas istabas plauktos. Lieliski ir tas, ka katru reizi varat izveidot citu masku, izvēloties dažādas sastāvdaļas, un pārbaudot, kuras no tām vislabāk iedarbojas uz jūsu matiem. Olu maska vai tā, kas satur maizes raugu? Nav ierobežojumu.
Vēl viena atšķirība ir vērsta uz drošību - mājās gatavotas maskas ir drošas un pilnīgi dabiskas. Veikalu maskas bieži satur parabēnus, silikonus un — kosmētikā izplatītus — īsas ķēdes spirtus, kas dehidrē matus un izraisa galvas ādas kairinājumu. Ja neesat kvalificēts INCI lasīšanā un analīzē – pašu gatavota maska ir labāka izvēle, jo apzināties matu kopšanā esošās vielas, sastāvdaļu drošību un dabiskumu.
Precīzi samaisiet visas sastāvdaļas, līdz iegūstat viendabīgu sviestam līdzīgu maisījumu. Iestrādājiet masku caur matiem, neaizmirstot par galvas ādu. Uzklājiet to uz sausiem vai mitriem matiem, tas ir jūsu ziņā. Viegli iemasējiet galvas ādu, lai stimulētu asinsriti – tas atslābina un liek barības vielām ātrāk iekļūt. Visbeidzot uzvelciet dvieli vai dušas cepurīti un atstājiet produktu apmēram stundu. Lai pabeigtu, izmazgājiet matus.
Tā vienkārši ir pasaulē pazīstama matu eļļas procedūra. Uzklājot eļļas uz matiem un galvas ādas, atcerieties, ka tām ir jāatbilst jūsu matu tipam vai porainībai. Dabīgās eļļas var sajaukt pats, vai izvēlēties profesionālu gatavu eļļu maisījumu, piem. viena no trim Nanoil Hair Oil versijām.
Sajauciet olas baltumu un dzeltenumu (1 vai 2 olas, garākiem matiem nepieciešams vairāk produkta), lai iegūtu gludu mīkstumu. Uzklājiet uz matiem un galvas ādas, atstājot to apmēram 20-30 minūtes. Pēc tam rūpīgi izskalojiet to ar aukstu ūdeni un izmazgājiet matus ar šampūnu. Pēdējais, bet ne mazāk svarīgi, droši uzklājiet savu iecienītāko matu kondicionieri vai izmantojiet mājās gatavotu matu skalošana.
Jūs varat sajaukt olu masku ar citām dabīgām sastāvdaļām pastiprinātai iedarbībai, piem. ar dabīgu eļļu, linsēklu želeju, bez piedevu jogurtu vai alveju. Apvienojiet tos, izmantojot pareizās proporcijas, lai tas nebūtu pārāk šķidrs.
Sajauciet sastāvdaļas un uzklājiet uz matiem (ja tas nav pārklājis visus matus, atkal sajauciet medu ar citronu sulu tādā pašā daudzumā). Uzklājiet kopšanas līdzekli mitriem matiem un galvas ādai – šī pagatavotā maska efektīvi paskābina galvas ādu un saglabā pH līdzsvaru, tāpēc mati vairs nav taukaini, bet āda saglabā tīrību un svaigumu. Nomazgājiet masku apmēram pēc 15-20 minūtēm.
Bagātiniet savu medus masku, pievienojot citus produktus, piem. sasmalcinātu banānu vai olīveļļu (uzkarsē eļļu līdz aptuveni 40 grādiem pēc Celsija) un hialuronskābi, kas paaugstina mitruma līmeni.
Avokado procedūra ir pārsteidzoša matu barojoša terapija, kas papildus uzlabo spīdumu un padara matus zīdaini gludus. Sagatavot:
Sajauciet sastāvdaļas: sasmalciniet avokado ar dakšiņu vai samaisiet to blenderī, lai iegūtu gludu mīkstumu. Uzklājiet masku matiem un galvas ādai, pēc 20-30 minūtēm izskalojiet to un izmantojiet maigu šampūnu.
Sajauc visas sastāvdaļas (kokosriekstu eļļa ir diezgan cieta, tāpēc to nedaudz uzsilda, lai tā kļūtu šķidrāka). Atstājiet masku matos apmēram 30 minūtes, pēc tam izskalojiet to un rūpīgi izmazgājiet matus.
Linsēklu želeja ir visvieglāk pagatavojamā DIY matu maska. 4 karotes linsēklu pārlej ar siltu ūdeni. Jo garāki mati, jo vairāk želejas un sēklu nepieciešams, lai vienmērīgi pārklātu matus un galvas ādu. Atstājot maisījumu uz nakti. Kad pamostaties, jūsu linsēklu želeja ir gatava lietošanai. Nosusiniet sēklas (jūs varat tās izmantot ādas pīlingam) un uzklājiet želeju visā matu garumā un iemasējiet galvas ādā. Linsēklu maska darbojas nedaudz kā matu laminēšana. Jūs varat uzlabot efektu, sajaucot želeju ar medu, auksti spiestu eļļu, hialuronskābi vai citronu sulu.
Ir daudz recepšu pagatavotām matu maskām un procedūrām. Viss ir atkarīgs no izgatavotāja radošuma un iztēles. Daudzi cilvēki bagātina savas matu maskas ar ēteriskajām eļļām, augu hidrosoliem, augu uzlējumiem, dabīgiem māliem vai šķidriem vitamīniem. Tomēr, ja esat iesācējs matu masku pagatavošanā, sāciet ar tikai dažu sastāvdaļu izmantošanu, lai uzzinātu, vai jūsu matiem patīk noteiktā procedūra, un viegli izslēgt nedraudzīgas vielas.
Komentāri: #0