Definēt to kā "normālu" ir mazliet pārāk optimistiski. Arī vidēji porainiem matiem ir savas problēmas, kas nebūt nav normālas, jo īpaši, ja tie ir pakļauti nepareizai un neatbilstošai kopšanai. Tad uzreiz parādās daudz problēmu, kas uzreiz pasliktina matu stāvokli un izmaina to izskatu uz nepievilcīgu. Tie ir mati, kas pastāvīgi balansē starp perfektu izskatu un apšaubāmu šarmu. Uzziniet, kas raksturīgas vidēji porainiem matiem, un uzziniet, kā tos pareizi kopt.
Vidēji porainus matus var raksturot kā iestrēgušus starp smagiem/blīviem zemas porainības matiem un stipri bojātiem/dehidratētiem matiem. Kā izskatās šādi mati? Pirmā īpašība, kas jāmin, ir nedaudz pacelta kutikulu kārta. Otrkārt, šādi mati nav apgrūtinoši, kad runa ir par to kopšanu, tos ir viegli ieveidot, bet tajā pašā laikā tie ir ļoti nepastāvīgi. Diemžēl, lai sabojātu vidējas porainības matu stāvokli, nav nepieciešams daudz.
Vidēji porainiem matiem ir raksturīgi būt "sliktā stāvoklī", jo arī to sīpoli ātri novājinās. Līdz ar to mati var izkrist un pat vispār pārstāt augt. Citiem vārdiem sakot, vidēji poraini mati ir soli no tā, lai būtu nožēlojamā stāvoklī. Šādi mati ir plāni, kas nozīmē patiešām vāju iekšējo keratīna struktūru - neatbilstoša kopšana apvienojumā ar aizsardzības trūkumu ir viss, kas nepieciešams, lai pilnībā sabojātu vidēji porainus matus.
Mikroskopā var pamanīt, ka vidēji porainu matu kutikulas ir paceltas. Tas paver ceļu visiem ārējiem faktoriem iekļūt matu struktūrās un pakāpeniski pasliktināt to stāvokli. Tas nozīmē, ka šādiem matiem ir nepieciešams tūlītējs stiprinājums. Turklāt galvas ādas skābju un bāzu līdzsvara traucējumu rezultātā mati kļūst taukaini un plāni, tiem trūkst apjoma un struktūras. Šo stāvokli var pavadīt mitras blaugznas.
Patiešām, vidēji poraini mati ir diezgan problemātiski. To stāvokli patiešām ir viegli pasliktināt, kas padara matētus, raupjus, sprogojošus, bez spīduma, grūti veidojamus un sāpīgi grūti izķemmējamus matus. Ir vērts apzināties arī to, ka matu veidošanas līdzekļi papildus veicina vidēji porainu matu stāvokļa pasliktināšanos. Noteikti šāda tipa šķipsnām ir jāpievērš īpaša uzmanība. Var uzskatīt par pašsaprotamu, ka vidēji porainu matu stāvoklis nākotnē ir atkarīgs no jums un no tā, kādas rūpes tiem nodrošināsiet šodien.
Vidēji porainiem matiem ir nepieciešama stiprināšana un dziļa barošana apvienojumā ar iespējamo bojājumu atjaunošanu. Tas galvenokārt attiecas uz matu galiem un vidējiem matu posmiem uz leju. Ieteicams ķerties pie šampūna, eļļas vai galvas ādas kondicioniera, kas regulē taukaino dziedzeru darbību, nodrošina matu atjaunošanos un nostiprina matu dabisko aizsargslāni.
Turklāt vidēji porainiem matiem ir jālieto viegla kosmētika, kas nepārslogo šķipsnas. Tādēļ labu risinājumu piedāvā maigas miglas, augu destilāti un izsmidzināmie kondicionieri.
Turklāt šādi mati regulāri jāapstrādā ar kondicionieriem, kas satur proteīnus, mīkstinošas vielas un vieglus, gaistošus silikonus (cikloheksasiloksāns, ciklometikons, ciklotetrasiloksāns, dimetikona kopoliols, laurilmetikona kopoliols). Turklāt var izmantot arī dažāda veida mitrinošas maskas, kas satur, piemēram, alveju, hialuronskābi, urīnvielu un citus mitrinātājus.
Viena no labākajām skaistumkopšanas procedūrām vidēji porainiem matiem ir matu eļļošana. Tādēļ ieteicams reizi nedēļā matus ieteikt apsmidzināt ar dabīgām eļļām, vislabāk, ja tas tiek darīts ar eļļām, kas satur omega-7 un omega-9 taukskābes.
Tā kā vidēji poraini mati bieži ir jutīgi, tieši šis matu tips kļūst vājāks... miega laikā. Tas tāpēc, ka šķipsnas berzējas par spilvena pārvalku un tiek savilktas, kamēr mēs uz tām guļam. Šī iemesla dēļ pirms gulētiešanas ir labi matus sakārtot vaļējā kupenā vai pīnīt.
Vidēji porainiem matiem vajadzētu izķemmēt matus, izmantojot vai nu smalku suku no dabīgiem sariem, vai ķemmi ar platiem zobiem. Kad runa ir par žāvēšanu, vislabāk izmantot remdenu fēna gaisa plūsmu. Tā izlīdzina matu kutikulas un padara šķipsnas spīdīgas. Neaizmirstiet arī par regulāru matu galu apgriešanu, jo tā ir vidēji porainu matu trauslākā daļa.
Izvēloties šampūnu vidēji porainiem matiem, jāpievērš uzmanība matu šķipsnu tipam un jāpieskaņo tas, piemēram, cirtas tipam vai matu taukainības pakāpei. Turklāt šādam šampūnam nevajadzētu būt pārmērīgi apgrūtinošam. Tāpēc būtu labāk, ja jūs izvēlētos bezkrāsainu šampūnu, nevis pienainu un biezu šampūnu, kas paredzēts augstas porainības matiem.
Pirmkārt un galvenokārt, kondicionierim vidēji porainiem matiem jābūt vieglam, kas nozīmē, ka tas nedrīkst pārslogot matus vai atstāt taukainu plēvi uz šķipsnām. Šāda tipa matiem patīk, ja tie tiek papildināti ar ūdeni un pasargāti no mehāniskiem bojājumiem. Tāpēc vislabāk būtu izvēlēties kondicionieri, kas satur mitrinošus mitrinātājus un diezgan daudz mīkstinošu vielu. Vēl viens būtisks vidēji porainu matu kopšanas elements ir matu galu aizsardzība. Šī iemesla dēļ neizlaidiet speciālu serumu vai kvalitatīvas matu eļļas lietošanu.
Turklāt, ja jūsu mati ir plāni, izvēlieties izsmidzināmo kondicionieri vai vieglu matu miglu. Šāda kosmētika aizsargā un nogludina matus, tos pārmērīgi neapgrūtinot.
Reizi nedēļā pastipriniet matu kopšanu, izmantojot masku, kas attīra, baro un stiprina matus, padarot tos skaistākus. Pateicoties Nanoil, jūs varat izvēlēties kādu no augstākās kvalitātes matu maskām, kuru pamatā ir vidēji porainiem matiem būtiskas sastāvdaļas. Pārvērtiet savus matus ar šķidrā zīda masku vai izmēģiniet spēcīgo argana eļļas matu masku.
Kā minēts iepriekš, vidēji porainu matu vārpstu klāj kutikulas, kas ir nedaudz paceltas. Ņemot to vērā, eļļām, ko izmanto šādu matu kopšanai, jābūt izgatavotām no vidēja lieluma molekulām. Meklējiet tādas, kuru sastāvā dominē omega-7 un omega-9 taukskābes. Labākais šādu eļļu maisījums ir Nanoil vidēji porainiem matiem.
Eļļas un kosmētikas sviesti, ko ieteicams lietot vidēji porainiem matiem
Sensibilizēti mati, kas ātri nosveras, nepanes smagas un biezas maskas un krēmīgus šampūnus, kas sakrājas pie saknēm un ir grūti izskalojami no vidēji porainiem matiem. Tikpat svarīgs ir kosmētikas sastāvs. Jāapzinās, ka vidēja porainība mati var izžūt un noteikti ātrāk kļūt blāvi, saskaroties ar sintētiskām vielām šampūnos un kondicionieros.
Šampūna sastāvdaļas, ar kurām vidēja porainuma mati nesadzīvo, ir: monohidroksispirts (dehidrēts), silīciji (atrodas uz matiem), spēcīgi mazgāšanas līdzekļi un konservanti (kairina).
Centieties arī izvairīties no smagiem, komedogēniem un grūti noņemamiem silikoniem, piemēram, simetikona, trimetikona, trimetilsiloksisilikātiem. Turklāt vienmēr pārbaudiet, vai konkrētā eļļa, maska vai kondicionieris, ko vēlaties uzklāt, ir piemērots jūsu matu tipam. Vidēji porainiem matiem mazāk nozīmē vairāk. Tāpēc izmantojiet tikai dažus augstas kvalitātes kosmētikas līdzekļus, kas saskan ar jūsu matu struktūru.
Komentāri: #0